Anasayfa
Kullanıcı Adı                   Parola
ÜYE GİRİŞİ Beni Hatırla

Duyurular

10.10.2014

Değerli Üyemiz,

Derneğimiz, 1992 yılında sektörün önde gelen girişimcilerinin önderliğinde kurulmuş ve sektörümüz için gerçekleştirdiği projeler ile bugünlere gelmiştir. Oluşturduğu sektörel güç birliği ile 22 yıldır faaliyetlerini sürdüren Derneğimizin 06 Aralık Cumartesi gecesi ,Swiss Otel Büyük Efes ‘te gerçekleştireceği kuruluş yıldönümü gala gecesinde,sektör mensupları dostlarımız ve ailelerinin yine bir arada olmasını temenni ediyoruz. 06 Aralık Cumartesi gecesini şimdiden bizlere ayırmanız dileği ile saygılar sunarım.

Mukadder ÖZDEN Yönetim

Kurulu Başkanı

PROGRAM ; Tarih: 06 Aralık 2014, Cumartesi

Yer: Swiss Otel Büyük Efes

Saat: 19:30 Kokteyl 20:00 Kuruluş yıldönümü Yemeği

13.10.2014

Sayın Üyemiz ;

Sektörde 16 yılını tamamlayan TÜREV Danışmanlık ile Derneğimizin gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde “Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Sürdürülebilirlik Nasıl Sağlanır” konulu bir seminer organize edilecektir. Tekstil ve Konfeksiyon Sektörü’nün yapısı, özellikleri, geçmişi, geleceği, verimlilik, kaynak yönetimi , sürdürülebilirlik çerçevesinde gerçekleştirilecek olan seminere, sektörde uzun yıllar çalışmış olan Sn. Talat DÖNMEZ konuşmacı olarak katılacaktır.

Tekstil ve Konfeksiyon Sektörü, yoğun işgücü dolayısıyla ekonomik dalgalanmalardan ve krizlerden en kolay etkilenen sektörlerden biri olması nedeniyle, bu kırılganlığın azaltılması ancak “sürdürülebilirlik” için gerekli çalışmaların yapılması sayesinde sağlanabilir , düşüncesiyle tasarlanan bu seminerde, piyasadan güncel örnekler ile yöntemler konusunda anlatım gerçekleştirilecektir.

15 Ekim Çarşamba günü , saat 10:00 – 13:00 arasında Derneğimiz toplantı salonunda gerçekleştirilecek olan seminere ; Şirket Ortakları, Yönetim Kurulu Üyeleri, CEO, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları, Koordinatörler, Satış ve Pazarlama Müdürü’nün katılımlarının faydalı olacağı inancıyla , sizleri de aramızda görmeyi diler , saygılar sunarım .

Mukadder ÖZDEN

Yönetim Kurulu Başkanı

12.04.2013

Değerli Tasarımcımız ;

Derneğimizce geçtiğimiz yıllarda beş kez düzenlenen “Moda Tasarım Kumpanyası” etkinliğimiz 2011 yılında “1. MILLFESTMODA ve SANAT FESTİVALİ ALAÇATI 2011 ” adında gerçekleştirilmiş, 2012 yılında yine MILLFEST olarak devam etmiştir. Bu yıl , MILLFEST Alaçatı etkinliğimizin , 26 / 30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmesi için çalışmalarımız başlamıştır.

Söz konusu etkinliğimizin amacı ; tekstil ve hazır giyim sektöründe tasarımın önemine dikkat çekmektir. Farklı illerden tasarımcıların bir araya gelerek yeni sezon tasarımlarını sunacağı bu proje, tüketicinin tasarımı ve önemini yeniden yorumlamasına olanak sağlayacaktır.

MILLFESTMODA ve SANAT FESTİVALİ ALAÇATI kapsamında her yıl olduğu gibi tasarımcılara ayrılacak olan satış standlarının yanı sıra;   moda sergisi, fotoğraf sergisi , sokak etkinlikleri, defile organizasyonu ve after party gibi çeşitli etkinlikler festival programı içerisinde yer almaktadır.  

Derneğimizin organizasyonunda ve Uğurhan Akdeniz Ajans’ın katkılarıyla gerçekleştirilecek moda etkinliğine katılım düşünen tasarımcılar için katılım şartları aşağıda sunulmaktadır. Organizasyonda bilindiği gibi; bay-bayan giyim, aksesuar, takı, ayakkabı, kumaş baskı üzerinde çalışmaları olan tasarımcılarımıza  ürünlerini sergileyip satışa sunma olanağı sağlanmaktadır.

Söz konusu etkinlik için son başvuru tarihi 10 Mayıs Cuma günü olarak belirlenmiştir. Organizasyon içinde yer almak isteyen tasarımcıların Derneğimize başvurmaları ve katılım bedelini Derneğimize elden ya da yine aşağıda kayıtlı banka hesabımıza yatırmaları gerektiği bilgilerinize sunulur. Katılımcı adaylarının seçici Kurul için 10.05.2013  tarihine kadar Derneğimize  5 adet ürün göndermeleri gerektiği, seçici kurulun uygun bulmadığı ürünler ile katılım bedellerinin adaylara iade edileceği ayrıca hatırlatılır.

Hep birlikte başarılı ve keyifli bir organizasyon yaşamak dileği ile saygılar sunarım.

Mukadder ÖZDEN

Yönetim Kurulu Başkanı    

ETKİNLİK BİLGİLERİ ;

 Tarih               : 26 / 30 Haziran 2013

Saat                : 17:00 / 24:00

Yer                  : Alaçatı

Katılım Bedeli : 1.250 TL  

Katılım bedeline dahil olan hizmetler ; Stand , 1 masa , 2 sandalye , askılık , ayna.

Not : Güncel gelişmeleri Facebook ( EGSD İZMİR ) sayfasından takip edebilirsiniz.

 

11.04.2013

Sayın Üyemiz ;

Derneğimizce OFİ – Organic Fashion İzmir konulu proje kapsamında 2008 yılından beri çeşitli faaliyetler sürdürmekte olduğumuz bilinmektedir. Özetle ; 2008’de uluslar arası akreditasyonu olan sertifikasyon firması üyelerimize sertifika alma konusunda eğitimler verilmiştir. 2009’da Danimarka-Kopenhag’da ikili görüşmeler, work shop gerçekleştirilmiştir. 2010 da Danimarka-CIFF fuarına Derneğimiz standla katılarak OFİ tanıtılmıştır. Textile Exchange 2011 yılındaki uluslar arası semineri İzmir’de Derneğimiz işbirliğinde yapmayı kabul etmiştir. 14 – 16 Nisan tarihleri arasında Uluslar arası seminer ve ikili görüşmeler gerçekleştirilmiştir. DTM alım heyeti ile destek vermiştir. TE işbirliğinde İzmir Swiss Otel’de gerçekleştirilen konferansa 40’ı yabancı 200 profesyonel katılımcıyla, 35 üreticinin standlı katıldığı work shop başarıyla sonuçlanmıştır .

Textile Exchange ile Derneğimizin sürdürmekte olduğu iletişim sonucunda her yıl gerçekleştirmekte oldukları konferansı bu yıl Türkiye’de yapma kararı aldıkları bilgisi edinilmiştir. 11 – 13 Kasım , 2013 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirecekleri konferansın tanıtımında EGSD ile işbirliği içerisinde çalışma konusunda görüş birliğine varılmış, Derneğimiz “ Konferans Gönüllü Destekçisi ” olarak ilan edilmiştir.  

Sürdürülebilirlik ;  Gelecek şimdidir konulu konferansın ilk bilgilendirme duyurusu aşağıda sunulmaktadır. Konferansa katılım ile ilgilenen üyelerimiz kayıt vb. konularda Derneğimize başvurabileceklerdir. Ayrıca, proje kapsamında organik sertifikası alma / yenileme talebi olan üyelerimiz için de çeşitli sertifika kuruluşları ile görüşmelerimizin devam etmekte olduğunu, detaylı bilgiye Derneğimizden ulaşılabileceğini bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,

Mukadder ÖZDEN

Yönetim Kurulu Başkanı

Yer :               İstanbul
Tarih :            11 – 13 Kasım , 2013

Bu yıl Konferans İstanbul’da gerçekleştirilecek olup , tedarik zincirinin her yönü üzerinde durularak sürdürülebilirlik için entegre bir iş örneği sunacaktır.

Sürdürülebilir tekstil endüstrisindeki liderler , en son gelişmeleri paylaşmak, en iyi uygulamaları ve sürdürülebilir tüketim ürünlerini içeren iş birliği fırsatlarını sunmak için oturumları geliştirmektedirler.  

Konferans kayıtları ve otel rezervasyonları Nisan ayında başlayacaktır. Erken kayıt için özel avantajlar 31 Temmuz 2013 tarihine kadar olacaktır.

Konferans hakkında güncel bilgilere  ; http://textileexchange.org/event/2013-textile-sustainability-conference-istanbul-turkey, sayfasından ya da Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nden ulaşılabilmektedir.

 

28.03.2013

Sektörün önemli sorunları arasında yer alan kalifiye eleman eksikliği konusunda Ege Giyim Sanayicileri Derneği ve İzmir Terziler Odasının  geliştirdiği proje çerçevesinde  , 19 Mart Salı günü bir işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Sözkonusu proje ;     Hazır Giyim ve Konfeksiyon sektörünün kalifiye eleman ihtiyacına karşılık yetişmiş iş gücü sağlama amacıyla başlatılmıştır. Tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda sektör, Modelist      ( Klasik Kalıpçı ve Bilgisayarlı Kalıpçı ) Tasarımcı yetiştirilmesine öncelik verilmesini talep etmiştir.

İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası’nın mevcut eğitim programlarının yanı sıra , Ege Giyim Sanayicileri Derneği üyelerine ayrıca M.E.B tarafından onaylı klasik kalıp ve bilgisayar destekli kalıp eğitim programları oluşturulmuştur.  Standart ölçülerin alınması , dış giyim , kol , yaka kalıp çıkarılması , gelinlik – abiye kalıplarının çıkarılması , serileme çalışmaları ve bilgisayar destekli ( assyst bullmer ) kalıp eğitimi  program içinde yer almaktadır. Eğitim programı aynı zamanda, yeni bir meslek edinmek isteyenlere ve yeni mezun gençlere de açık olacaktır. Eğitime katılanların işletmelerde eş zamanlı olarak  uygulamalı eğitimlerinin de sağlanması ön görülmektedir.

Sözkonusu projede yer alacak firmaların; Kosgeb tarafından uygulanan Genel Destek Programı içerisinde yer alan  “Eğitim Desteği”nden   yararlanmaları teşvik edilecektir. Anılan destekte  firmaların  bünyelerinde çalıştırdıkları personelinin mesleki  eğitim giderlerinin % 50 si  KOSGEB tarafından karşılanabilmektedir.

Bilgisayar destekli kalıp( assyst bulmer ) 168 saat ,Bilgisayar Destekli Tasarım (Photoshop CS4 – Corel Drav X4 p) 168 saat Klasik kalıp kursu ise 568 saat eğitimi kapsamaktadır. Eğitim takvimi , hafta içi gündüz,akşam ve hafta sonu programlanabilecek olup, üyelerimizden gelecek talepler doğrultusunda belirlenecektir. Gelinlik Sektörüne ara elaman modelistlik, drapaj eğitimleride özel program halinde sunulacaktır.

Eğitim programı ücretleri ayrıca bildirilecek olup, konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen ya da kayıt yaptırmak isteyen üyelerimizin Derneğimize başvurmalarını rica ederiz.

 

 

28.03.2013

Türkiye Moda  ve Hazır Giyim Federasyonunun ADRES Dergisinin üçüncü sayısı baskıya hazırlanıyor. Reklam vermek isteyen üyelerimize indirimli ücretler uygulanacak olup, ilgilenen üyelerimizin Derneğimizle irtibata geçmelerini rica ederiz.

 

Adres Dergisi birinci sayısı ;

http://mhgf.org.tr/pdf/rnd_402696_sayi-1.pdf

 

26.03.2013

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği tarafından ,9/10 Mayıs 2013 tarihleri arasında 6.sı gerçekleştirilecek olan Moda Konferansı duyurusu  Derneğimize ulaşmıştır.  

Bu yıl , Shangri - la Bosphorus Hotel'de gerçekleştirilecek olan Konferans’ta Jonathan Akeroyd (Alexander McQueen) , Giuseppe Miroglio (Miroglio) vb. ünlü markalardan konuşmacıların davet edildiği belirtilmektedir. Ayrıca , yurt içindeki alım ofisleri ve yurt dışından gelecek alım grupları ile ikili iş görüşmeleri organize edileceği bildirilmiştir.

Katılım bedeli 350 € olan konferans için TGSD üyelerine uygulanan , indirimli  ücret 300 Euro ( KDV Dahil) Derneğimiz üyelerine de uygulanacaktır. İlgilenen üyelerimizin, katılım koşulları ve program hk. detaylı bilgiye aşağıdaki irtibatlardan ulaşabileceklerini saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

TGSD İrtibat ;

Tel: 0 212 639 7656 ( dahili : 14 )
E-mail:
tgsd@tgsd.org.tr / burcin.ozer@tgsd.org.tr

© 2022 EGE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
Tel: +90 (232) 446 46 93
Neo Tasarım Hizmetleri