Anasayfa
Kullanıcı Adı                   Parola
ÜYE GİRİŞİ Beni Hatırla

EGSD Hakkında

HAKKIMIZDA
EGSD- Ege Giyim Sanayicileri Derneği Kasım 1992 yılında sektörün önde gelen 30 girişimcisinin önderliğinde kurulmuştur. Derneğin açılışı dönemin Başbakanı Sn.Süleyman DEMİREL’in katılımlarıyla yapılmıştır.
Kuruluşunu takiben üye kayıtlarını hızlandırma yanı sıra Derneğin kurumsallaşma çalışmalarıyla faaliyetlerine başlamıştır.
Sektörel sivil toplum kuruluşu olan EGSD’nin üyeleri Hazır Giyim Konfeksiyon sektörleri ve bu sektörün tedarikçisi firmalardan oluşmaktadır. Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin bir diğer özelliği de bünyesindeki geniş yelpaze ile sektörün farklı dallarında faaliyet gösteren firmaları kaynaştırmasıdır. Üyelerin hizmet alanları ; konfeksiyon imalatı, ihracatı ( örme –dokuma ) , iç piyasa ,yan sanayi ,kumaş , aksesuar , makine , organik üretimi , gelinlik – abiye , damatlık firmaları, tasarım ile gerçekten çok renkli bir yapıya sahip olan EGSD her zaman yeni bir oluşumu yaratma niteliğine sahiptir.

1995 yılında EGSD önderliğinde kurulan Ege Giyim San. Arsa Yapı Kooperatifi 2002 yılında Buca’da ilk Sektörel İhtisas Organize Sanayi Bölgesi – BEGOS’u kurmuştur.
Üyelerimizin ulusal ve uluslar arası rekabet gücünü arttırabilmek üzere eğitimler verilmekte ; dünya pazarlarındaki gelişmeleri incelemek üzere teknik geziler ve yurt dışı fuarlara katılım/ ziyaret organizasyonları yapılmakta; yeni müşteri ve Pazar bulabilmek için yabancı alım heyeti ve yurt dışı ziyaretler düzenlemektedir.Üyelerin koleksiyon hazırlığına yardımcı olmak üzere geçmiş yıllarda dönemsel olarak Trend kitapları hazırlanmıştır.

EGSD’nin girişimleri ve destekleri ile 2007 yılında İZFAŞ ile yaptığı toplantılar sonucu İzmir’de sektörümüzün güçlü dallarından Gelinlik Abiye ve Damatlık üreticilerine yönelik IF Wedding Fashion Fuarı düzenlenmektedir. Gelinlik Tasarım Yarışması da İzfaş ve EGSD işbirliğinde sürdürülen önemli projeler arasında yer almaktadır.

Üniversite Sanayi İşbirliği çerçevesinde E.Ü Tekstil Mühendisliği, E.Ü Emel Akın Meslek Yüksek Okulu;  D.E.Ü Tekstil Mühendisliği D.E.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi- İzmir Ekonomi Üniversitesi ve meslek liseleri ile ortak çalışmalar , sohbet toplantıları yapılmaktadır.

Sektörle ilgili gelişmeler hakkında hükümete ve ilgili makamlara rapor ve görüşler iletmektedir.

Derneğimiz ; geçtiğimiz dönem Başkanlığını yaptığı Moda ve Hazır Giyim Federasyonu'nun kurucu üyelerinden olup, bu dönem  Başkan yardımcılığını   görevini sürdürmektedir.
Tekstil ve hazır giyim sektöründen 30 sektörel Derneğin üye olarak yer aldığı Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Kasım 2007 de resmen faaliyete geçmiştir.

VİZYON
Türkiye moda ve hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren firmaların ulusal ve uluslararası alanda rekabet gücünü arttırmasını destekleyen lider kuruluş olmak.

MİSYON
Devletimizin ilgili kurumları ile üyelerimiz arasındaki karşılıklı bilgi akışını sağlamak, sektörmüz bünyesinde faaliyet gösteren farklı alanlardaki (gelinlik, kumaş, makine, konfeksiyon, nakış, baskı vs.) firmalar arasında işbirliği fırsatları yaratarak karşılaşılan sorunlara ortak çözüm bulmak.

 

DEĞERLER
Güven
Adalet
Erişilebilirlik
Yenilikçilik
Yaratıcılık

© 2022 EGE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
Tel: +90 (232) 446 46 93
Neo Tasarım Hizmetleri